به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور، دکتر سید سروش قاضی نوری، رئیس مرکز به همراه دکتر سحر کوثری، سرپرست معاونت پژوهشی مرکز، دکتر ابولفضل باقری، مدیر شبکه ملی سیاست‌پژوهی علم، فناوری و نوآوری مرکز و دکتر مریم صنیع‌اجلال عضو هیات علمی مرکز از (خانۀ نوآوری و فناوری ایران) در محل نمایشگاه بین‌المللی (شوروم دائمی محصولات دانش‌بنیان) و نمایشگاه دستاوردهای مرکز دانش‌بنیان بازدید کردند.

دکتر قاضی نوری پس از بازدید از این نمایشگاه در نشستی با حضور دکتر مهدی قلعه نوی، رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری و مهندس روح‌الله استیری مدیر کل دفتر توسعه کسب و کار بین‌الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جهموری ضمن معرفی فعالیت‌های مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور، گفت: در مرکز با تشکیل شبکه ملی سیاست‌پژوهی بستری فراهم شده است که علاوه بر توان اعضاء هیات علمی مرکز بتوان از توان جامعه مدیریت فناوری و سیاست‌گذاری علم و فناوری استفاده کرد. وی همچنین افزود: امیدواریم بتوانیم با کمک هم برای هر چه بهتر دیده شدن زحماتی که در نمایشگاه دستاوردهای مرکز دانش‌بنیان (ihit) کشیده شده تلاش کنیم.

دکتر باقری نیز در ادامه گفت: مرکز میتواند به عنوان یک بازوی مطالعاتی به پیشرفت کار در مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری کمک کند. وی همچنین افزود: با توجه به اینکه در بحث دیپلماسی یک سمت قضیه وزارت علوم است، مرکز میتواند در ارتباط با مرکز تعاملات نماینده وزارت علوم باشد. دکتر باقری بر اهمیت ارتباط با همه نهادهای سیاست‌گذار از طریق کانال مرکز نیز اشاره کرد.

دکتر کوثری ضمن تشکر از زحمات کشیده شده در نمایشگاه، بر خالی بودن محلی برای نمایش زحمات و ظرفیت کشور اشاره کرد و گفت: این نمایشگاه محل خوبی برای نمایش ظرفیت های علم و فناوری کشور به هیات های بازدید کننده خارجی در حاشیه همایش‌ها و کنفرانس‌های بین‌المللی است.

وی در پایان ضمن اشاره بر ماموریت گروه‌های پژوهشی مرکز اظهار امیدواری کرد همکاری خوبی بین مرکز و مرکز تعاملات بین‌المللی شکل بگیرد.