Hello our valued visitor, We present you the best web solutions and high quality graphic designs with a lot of features.‎ just login to your account and enjoy .‎.‎.‎

<none>

به پایگاه اطلاع‌رسانی «مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور» خوش‌آمدید!
جهت عضویت اینجا کلیک نمایید.

سیاست گذاری علم، فناوری و نوآوری در آینده؛ ظرفیت‌ها و محدودیت‌های مطالعات آینده نگاری

شما اینجا هستید

پدیدآورنده(ها): 
Dirk Meissner;‎ Leonid Gokhberg;‎ Alexander Sokolov
مترجم(ها) : 
عین الله کشاورز ترک؛ مهدی نیکویه
ناشر: 
مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور
سال انتشار: 
۱۳۹۵
شابک: 
۹۷۸-۹۶۴-۸۰۴۱-۷۵-۰
تعداد صفحات: 
۳۲۷صفحه
قیمت: 
۳۰۰۰۰تومان

علم، فناوری و نوآوری عناوینی هستند که در مورد آنها در دهه ­ی اخیر بسیار زیاد مطلب نوشته شده است. اگرچه تاکنون هیچ فهم مشترکی در مورد زمینه­‌های سیاست‌گذاری و چگونگی ارتباط آن­ها با فعالیت­های روزانه سیاست‌گذاری، به‌دست نیامده است. علت اصلی اجرای آینده ­نگاری و سیاست­گذاری در علم، فناوری و نوآوری در سطوح فرا­ملی، ملی و منطقه ­ای، دستیابی به اهداف سیاستی از طریق حل چالش­های اجتماعی بزرگ‌تر است. این کتاب یک رویکرد کاملاً جدید را دنبال می‌­کند که فراتر از شیوه ­های موجود می‌­باشد. برای اولین‌بار، مفهوم سیاست­گذاری علم، فناوری و نوآوری بر پایه ­ی شواهد، مفصل بحث شده و در محتوای مطالعات آینده‏ نگاری آورده شده است. مطالعات آینده ‏نگاری معمولاً به‌عنوان یک معیار حمایت­ کننده از دولت‌ها، سازمان‌های دولتی و شرکت­ها در طراحی راهبرد­های آینده­ گرا مورد استفاده قرار می­ گیرد. کتاب کنونی با همکاری گروه­های مختلفی مثل دانشمندان پیشتاز بین­ المللی، نمایندگان دولت­ها و سازمان­‌های بین­ المللی مانند سازمان همکاری و توسعه اقتصادی تدوین شده است و رهنمود­های کاربردی را برای خط‌ مشی‌گذاران، تحلیلگران و محققان در مورد چگونگی و ضرورت به‌کار‌گیری مطالعات آینده‏ نگاری ارائه می­ دهد. همچنین رویکرد­ها و تجربیاتی جدیدی از یکپارچه‌سازی مطالعات آینده‏ نگاری در توصیف و پیاده‌سازی سیاست علم، نوآوری و فناوری در سطوح مختلف ارائه می­ دهد.

علاقه مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه دریافت این کتاب می‌توانند با مرکز نشر چاپار شماره تلفن ۸۸۸۹۹۶۸۰ تماس حاصل نمایند.

تصویر جلد: 

مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور کانون تفکر در زمینه سیاست‌پژوهی و سیاست‌سازی علم، پژوهش و فناوری در سطح ملی.

خبرنامه الکترونیک

ارتباط با ما