نسخه جدید سایت مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور با حضور رییس و معاونان و اعضای هیات علمی این مرکز طی مراسمی رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور در این مراسم رامین شکری پور مدیر فناوری اطلاعات مرکز با تشریح ویژگی‌های نسخه جدید سایت گفت: مهمترین ویژگی این سایت، مبتنی بودن بر فناوری‌های وب ۲ است که عمدتا شامل فناوری‌های تعاملی، مشارکتی و شخصی شدن برای مخاطب است. وی افزود : همچنین در طراحی انجین سایت جدید از فناوری‌های پیشرفته استفاده شده است و بانک داده آن به سیستم مدیریت داده داخلی مرکز تحقیقات مرتبط است.

همچنین مسعود مقصودی مدیر روابط عمومی مرکز با اشاره به اینکه در سایت جدید بخش‌هایی مانند کتابخانه دیجیتال، خبرنامه الکترونیک، تالار گفتگو، پرسش‌های متداول، ماموریت‌های ویژه و بخش دیدگاه‌های مخاطبان به آن اضافه شده است گفت: طراحی گرافیکی سایت نیز مبتنی بر شیوه‌های جدید تغییر کرده است و علاوه بر آن، محتواهای کل وب سایت اعم از متن و عکس و دیتا‌ها به روز شده و تکمیل شده است.

در این مراسم دکتر حمید ضیایی پرور مشاور رسانه ای رییس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور نیز اظهار داشت: با رویکرد جدید، صفحات و کانال‌های مرکز در شبکه‌ها و رسانه‌های اجتماعی راه اندازی شده است که این امر به تاثیر گذاری بیشتر محتوای سایت کمک می‌کند.

بر اساس این گزارش، تعدادی از اعضای هیات علمی مرکز ضمن ارایه دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود برای بهبود وضعیت وب سایت مرکز، بر ضرورت ارتقای فرآیند تولید محتوا در قالب وب سایت تاکید کردند.

دکتر حمید کاظمی رییس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور در این مراسم ضمن اشاره به اینکه دور تازه ای از فعالیت‌های علمی و پژوهشی در این مرکز آغاز شده است از اعضای هیات علمی مرکز خواست در حوزه ارایه مستندات و گزارش فعالیت‌های علمی خود و استفاده از ظرفیت‌های اطلاع رسانی جدید ایجاد شده جدیت به خرج دهند.

وب سایت مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور در آدرس www.nrisp.ac.ir  در دسترس علاقمندان است. مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور یکی از مراکز وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است و مستقیما زیر نظر این وزارت خانه فعالیت می‌کند.

ماموریت اصلی مرکز تحقیقات سیاست علمی عبارت از:  کانون پژوهش، توانمندسازی و شبکه سازی سیاستی "کانون پژوهش، تفکر و مشاوره سیاستگذاری علم، فناوری و نوآوری در کشور و پشتیبان کلیدی نهادهای حکمرانی و سیاست گذار به ویژه شورای عالی عتف در هوشمندی راهبردی، تدوین، پایش و ارزیابی شاخص‌ها و برنامه‌ها، توانمندسازی و شکل دهی به شبکه‌های سیاستی در همه سطوح نظام نوآوری کشور