به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور، دومین کتاب از مجموعه کتب فاخر سیاست‌گذاری و مدیریت فناوری و نوآوری با عنوان روش‌های انتقال و اکتساب فناوری توسط انتشارات این مرکز منتشر و در دسترس علاقه مندان قرار گرفت. مؤلفین این کتاب دکتر رضا اسدی فرد، دکتر آرمان خالدی و دکتر مریم نوذری می‌باشند.

در کتاب روش‌های انتقال و اکتساب فناوری تلاش بر این است تا با رویکردی نو به مباحث مرتبط با انتقال فناوری و همکاری‌های فناورانه بین‌بنگاهی پرداخته شود و برخی نگرش‌های نادرست در گذشته نسبت به مفهوم انتقال فناوری اصلاح گردد و تبیین جدیدی از این مفاهیم متناسب با نیازهای نوپدید حوزه فناوری و نوآوری کشور به مخاطب ارایه شود. در این کتاب همچنین سعی گردیده تا روش‌های غیر رسمی انتقال فناوری به عنوان یک بخش کمتر شناخته شده در این حوزه، با ارایه موردکاوی‌های واقعی و غالبا ایرانی برای علاقمندان تبیین گردند.

گفتنی است مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور در پروژه چاپ کتب فاخر سیاست گذاری و مدیریت فناوری و نوآوری باهدف تأمین منابع غنی علمی و کاربردی برای دانشجویان و دست اندرکاران حوزه‌های مختلف سیاست‌ علم، فناوری و نوآوری، اقدام به چاپ مشترک مجموعه کتاب‏های مرجع تألیفی معتبر در این حوزه­ها تحت عنوان «کتب فاخر سیاستگذاری و مدیریت فناوری و نوآوری» نموده است. در این پروژه پیشنهاده ‏های ارسالی در بیست محور اعلام‌شده در فراخوان، توسط کارگروه تخصصی متشکل از صاحب‌نظران حوزه سیاست‌گذاری و مدیریت فناوری و نوآوری بررسی و پس از رای گیری پیشنهاد برتر با اکثریت مطلق آرا انتخاب شد. در این کارگروه همچنین برای هر عنوان کتاب یک ویراستار علمی انتخاب شد تا نویسندگان زیر نظر وی به تالیف کتاب بپردازند. کتاب سیاست گذاری علوم و تحقیقات بنیادی اولین کتاب از مجموعه کتب فاخر سیاست گذاری و مدیریت فناوری و نوآوری است که هم اکنون در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است. امید است این پروژه به تامین منابع علمی مورد نیاز برای سه گروه دانشگاهیان، نوآوران و مدیران منجر شود.

علاقمندان میتوانند جهت خرید کتابهای مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور از طریق شماره واتس آپ ۰۹۹۲۹۷۷۲۴۹۲  با ذکر مشخصات کتاب،نام و نام خانوادگی،کدملی یا شناسه ملی(اشخاص حقوقی) کدپستی،شماره تلفن و آدرس، سفارش خود را ثبت کنند و یا با شماره ۸۸۰۳۶۱۴۴  داخلی های ۱۴۷ و ۳۲۲ آقایان میری و ملکی تماس حاصل نمایند.