به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور، نشست "نقش رسانه در ترویج علم با رویکرد شناخت ایران زمین" از سلسله نشست های هفته ترویج علم به همت گروه ترویج علم این مرکز برگزار شد.

در ابتدای این نشست دکتر اکرم قدیمی معاون پژوهشی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور و رییس هیان مدیره انجمن ترویج علم ایران به اهمیت روزنامه نگاری علمی اشاره کرد و گفت: ما میتوانیم به جای آموزش روزنامه نگاری در حوزه های علمی، به متخصصان و دانشجویان رشته های مختلف فنون روزنامه  نگاری آموزش دهیم.

بهاره صفوی در این نشست با اشاره به ترویج علم در رسانه‌ها و با تاکید بر روزنامه‌نگاری علمی اظهار کرد: هر چقدر شناخت آدم‌ها نسبت به آن چه هستند یا زیست بومی که در آن زندگی می‌کنند، از عمق بیشتری برخودار باشد، با طبیعت همراه‌تر بوده و ضمن قدرشناسی بیشتر از آن در مناقشات مختلف سرزمینی و زیست بومی درست قضاوت خواهند کرد.

سینا تفنگچی فعال حوزه تکنولوژی های رسانه ای نیز در خصوص آموزش روزنامه نگاری مواردی را مطرح کرد. همچنین دکتر احسان محبی در سخنرانی خود به اهمیت سفر در روزنامه نگاری اشاره کرد و گفت: برای درست نوشتن و درست دیدن باید سفر کرد.

دکتر امیر عبدالرضا سپنچی نیز در خصوص روزنامه نگاری محیط زیست به سخنرانی پرداخت و گفت: محیط زیست موضوعی ملی، غیر سیاسی و غیر جناحی است و یکی از ظرفیت‌های مهم رسانه در این حوزه ایجاد فضای گفت‌وگو است که در تولید علم نقش فراوانی دارد.

دکتر صدیقه ببران نیز به اهمیت اطلاع رسانی اشاره کرد و گفت: مردم باید درگیر رویداد ها و اتفافات باشند. وی افزود: روزنامه نگاران حوزه محیط زیست بسیار اندک است و بیشتر از حوزه اجتماعی به محیط زیست وارد می شوند.

*فایل سخنرانی ها در بخش پادکست ها بارگذاری شده است.*