همزمان با آخرین روزهای کاری سال ۱۳۹۵ و در آستانه سال نو، گردهمایی صمیمانه رییس و کارکنان مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور  روز دوشنبه ۲۳ اسفند۹۵ در سالن اجتماعات این مرکز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور، دکتر حمید کاظمی سرپرست این مرکز در ابتدای این نشست با اعلام این موضوع که خبرهای خوبی در پیش است  اظهار داشت: همکاران بخش مالی که به صورت شبانه روزی پشتبان فعالیت مرکز بودند قابل تقدیر هستند.

وی افزود: مرکز تحقیقات در سال جدید تغییرات تازه ای پیش رو خواهد داشت.دکتر کاظمی گفت: در سال ۹۶ همه ما به دنبال تغییر هستیم و این تغییر با دوست داشتن و احترام گذاشتن واعتماد داشتن به یکدیگر شروع می‌شود.

به گفته وی تغییر فرهنگ سازمانی مرکز هم باید در سرلوحه کارمان قرار بگیرد و در میان مراکز مشابه نمونه شویم. وی افزود: باید هر کس وارد مرکز می‌شود احساس کند همکاران این مرکز برگزیده‌های سایر مراکز هستند.

دکتر کاظمی گفت: مرکز نیاز به اطلاع رسانی و حامیان  جدی در بیرون از مجموعه دارد. یعنی فقط درون خودمان کار نکنیم لذا از فعالیت‌های اصلی من این بود که با سازمان‌های مختلف مذاکره کرده و ماموریتهای حوزه  تحقیقاتی را با کمک یکدیگر انجام دهیم. این استراتژی جواب داد و ما به دلیل این نوع نقشی که ایفا کردیم تفاهم نامه‌های مختلفی با دستگاه‌های اجرایی امضا کردیم. حتی امروزه سازمان‌های مختلفی در لیست انتظار مذاکره با مرکز تحقیقات سیاست علمی برای انجام تحقیقات علمی خود هستند.وی افزود: در سال ۹۵ ساختار سازمانی جدید برای مرکز مصوب شد و شبکه ملی سیاست پژوهی نیز ایجاد شد و  این شبکه به ما کمک کرد که جایگاه مرکز را بالا ببریم.

وی گفت : روابط عمومی مرکز نیز فعالیت گسترده ای را در شبکه‌های اجتماعی شروع کرده که بسیار چشمگیر است از جمله اکنون در شبکه تلگرام، اینستاگرام، آپارات و لینکدین صفحه و کانال فعال داریموی افزود: وارد صحنه بین المللی هم شده ایم و اردیبهشت ماه سال ۹۶ با یک مرکز تحقیقاتی اتریش همکاری جدیدی را آغاز خواهیم کرد. کاظمی گفت :کارهایی در درون مرکز در حوزه سازمان دادن به امور منابع انسانی و معاونت پژوهشی انجام داده ایم. وی خبر داد که در سال آینده اقدامات موثری برای تامین مسکن کارکنان مرکز انجام خواهد شد.

دکتر روح الله صدیقی معاون  توسعه سرمایه انسانی و بهره وری منابع مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور نیز در این نشست به ارایه گزارشی از فعالیت‌های مرکز در سال ۹۵ پرداخت. وی گفت : طراحی نظام حقوق و دستمزد به شیوه ای که عادلانه باشد در دستور کار ماست و بودجه بندی برای معاونتها و واحد‌های ذی ربط مرکز نیز از دیگر مواردی است که در سال ۹۶ اجرا می‌شود.

دکتر باقری مقدم رییس شبکه ملی سیاست پژوهی علم ، فناوری و نوآوری مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور نیز با بیان این مطلب که بسیاری از تحولاتی که در مرکز اتفاق افتاده مرهون استراتژی‌های مدیریتی دکتر کاظمی است افزود: همدلی کارکنان در این فرآیند موثر بوده است زیرا که کارهای بزرگ در دنیا امروز به صورت تیمی انجام می‌شود و حتی سال‌ها است جوایز نوبل نیز توسط تیم‌ها برده می‌شود و کمتر افراد به صورت انفرادی برنده این جایزه می‌شوند.

در ادامه این برنامه، گفت و شنود میان کارکنان مرکز و رییس مرکز برگزار شد. در ابتدای این برنامه کلیپی از جاذبه‌های فرهنگی و گردشگری ایران به نمایش در آمد.