به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور، نشست «هم اندیشی طراحانه با ایده آب» در مورخ چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ از ساعت ۱۶ الی ۲۰ برگزار می‌شود. این رویداد قصد دارد تا در مورد ظرفیت‌های نقش‌آفرینی طراحان برای مقابله با بحران کم‌آبی اطلاع‌رسانی نماید. از این رو ۳ ارائه ۲۰ دقیقه‌ای با موضوعات "تقلید زیستی"، "تکنولوژی‌های کاهش مصرف آب در بخش خانگی" و "کمپین‌ها برای آب" در نظر گرفته شده و همچنین کارگاه تفکر طراحی در بخش دوم رویداد برگزار خواهد شد.

تقلید زیستی

موضوع تقلید زیستی، که توسط جناب آقای دکتر بهرام تفقدی نیا، عضو هیئت علمی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، ارائه خواهد شد، دانشی  است که با الهام از طبیعت و با بهره‌گیری از ساختارهای زیستی؛ الگوهایی برای حل مشکلات و مسایل فنی ارائه می‌دهد. داوینچی معتقد بود "هوش انسان ممکن است بتواند اختراعات متعددی را بسازد، اما نمی‌تواند هرگز چیزی را زیباتر، ساده‌تر و هدف‌دار تر از آنچه که در طبیعت وجود دارد بسازد. زیرا در طبیعت هیچ چیز بدون دلیل و غیر ضروری نیست."

تکنولوژی‌های کاهش مصرف آب در بخش خانگی

جناب آقای مهندس حمید احمدزاده، طراح محصول شرکت کاویان، "تکنولوژی‌های کاهش مصرف آب در بخش خانگی" صحبت خواهند کرد و مخاطبان را با راهکارها و نمونه‌های مختلف کاهش مصرف آب در بخش خانگی آشنا خواهد نمود.

کمپین‌ها برای آب

جناب آقای مهندس کامیار غفوریان،  مدیر کمپینِ #من_صدای_آب_هستم، در بخش "کمپین‌ها برای آب" داستان کمپین من_صدای_آب_ هستم را بازگو می‌کند و خواهد گفت که چگونه می‌خواهد هر کسی را به صدای آب بدل سازد. 

کارگاه تفکر طراحی

در انتها نیز آقایان سید علیرضا کاشی‌زاد و حسین سپهری، مشاور نوآوری و تسهیلگر طراحی تجربه، "کارگاه تفکر طراحی" را برگزار خواهد کرد.

زمان برگزاری رویداد:
چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
ساعت: ۱۶ تا ۲۰

مکان: مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور

 تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیراز جنوبی، خیابان سهیل، شماره ۹