جلسه هیأت تحریریه نشریه رهیافت، امروز ۱۴ آذرماه ۱۳۹۷ با حضور دکتر وحید احمدی، مشاور وزیر، رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور و مدیر مسئول نشریه، دکتر اکرم قدیمی، سرپرست معاونت پژوهش و فناوری و سردبیر نشریه، دکتر سمیه کریمی‌زاده، مدیر اجرایی نشریه و برخی از اعضای هیأت تحریریه آن، با هدف بررسی شیوه‌نامه تدوین مقالات، شیوه‌نامه ارزیابی مقالات و مقالات رسیده و بحث و بررسی در مورد نمایه‌سازی نشریه در مرکز برگزار شد.

دکتر احمدی در ابتدا با ابراز امیدواری که در دوره جدید، نشریه رهیافت با قدرت، استحکام و توانمندی بیشتری منتشر شود، گفت: تلاش ما این است که این نشریه در سطح یک و تراز Q1 در SCI قرار گیرد، لذا ادامه کار دقت بالایی نیاز دارد و در این جهت استانداردهایی که در مجلات سطح بالا باید لحاظ شوند، در هیأت تحریریه مجله مورد توجه قرار خواهند گرفت.

وی با تأکید بر تکمیل ملزومات اولیه شامل سامانه نشریات مرکز، ادامه داد: برای حفظ جایگاه چندین ساله نشریه رهیافت لازم است از مشاوران و استادان برجسته در زمینه ترویج علم و حوزه علم و فناوری استفاده شود و ایندکس رهیافت را با دسترسی بیشتر به مقالات، بالا برد.

مدیر مسئول نشریه، حضور کمیته ملی و بین‌المللی مشورتی را در کنار اعضای هیأت تحریریه مثبت و کمک‌کننده دانست و در انتها خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم نسل جوان نیز این مجله را به خوبی بشناسد. همچنین باید شرایط حضور جوانان شایسته و متخصص را در لیست داوران مهیا کنیم.

دکتر قدیمی در ادامه به ارائه گزارشی از تعداد مقالات دریافتی، داوری و پذیرفته شده پرداخت و سپس تغییرات اعمال شده را در نشریه شماره تابستان توضیح داد.

اهمیت وجود مقالات ترویجی، تدوین یک منشور اخلاقی برای حفظ تعهدات نشریه، دقت در کیفیت ظاهری و قطع نشریه، بهبود سیستم داوری با تکیمل ملزومات سایت رهیافت، پرورش نویسندگان تحلیلی برای نشریه، استفاده از مقالات انتقادی و افزایش دایره مخاطبان و مشارکت‌کنندگان آن از جمله پیشنهاداتی بودند که توسط اعضای هیأت تحریریه حاضر در جلسه ارائه شدند.

شایان ذکر است در این نشست حکم دوساله اعضای هیأت تحریریه توسط دکتر احمدی به ایشان تقدیم شد.