دومین کنفرانس ملی سنجش و ارزشیابی علم ۷ و ۸ بهمن‌ماه با حضور ۲۸ سخنران داخلی و ۴ سخنران خارجی از ایرانیان مقیم کانادا، انگلستان، استرالیا و فرانسه در اصفهان  برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور،  این کنفرانس ۶ نشست تخصصی داشت. در نشست نخست آن با حضور مسئولان وزارت علوم به بررسی جایگاه ارزیابی پژوهش در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پرداخته شد.در نشست دوم تجربه‌های ارزیابی پژوهش و پژوهشگران در کشورهای انگلستان، آلمان، استرالیا و فرانسه بررسی شد و  نشست سوم  به شرایط خاص ارزشیابی پژوهش در علوم انسانی به ارزشیابی علوم انسانی پرداخت. در نشست چهارم ارزشیابی نظام‌های علم و پژوهش  و در نشست پنجم ارزشیابی نظام‌های صنعت و نوآوری و در آخرین نشست، رفتار جامعه علمی کشور واکاوی شد.

در روز ۸ بهمن نیز کارگاه‌های مرتبطی با علم سنجی برگزار شد و دکتر شیما مرادی - عضو کمیته علمی این همایش- با موضوعی آلتمتریکس در ارزشیابی پژوهش، و نیز دکتر جنوی به همراه همکارشان ساناز پوروشسب با موضوع نرم افزارهای علم سنجی نیز کارگاه‌هایی را از طرف مرکز برگزار کردند. همچنین هر دو عضو هیات علمی مرکز دو مقاله با موضوع وضعیت تولیدات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران (شهلا محمدی و شیما مرادی) و تاثیر شاخصهای ریسرچ گیت  بر افزایش میزان استنادات مقالات پزشکی بالینی داغ پایگاه استنادی علوم (سمیه نادی، المیرا جنوی و زهرا بتولی) را به صورت پوستر در این همایش ارائه کردند.