با اجرای طرح دولت الکترونیک در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاهیان ایران صاحب کارت اعتبار ارزی می‌شوند و با استفاده از این کارت می‌توانند نیازهای علمی خود برطرف کنند. اکنون صدور کارت اعتبار ارزی به صورت پایلوت در دانشگاه صنعتی امیر کبیر آغاز شده و ظرفیت صدور صدها هزار کارت ارزی برای دانشگاهیان توسط بخش خصوصی با همکاری یکی از بانکهای ایرانی ایجاد شده است.

مهندس حسن ایل بیگی مدیر عامل شرکت کاسپین سامانه پرداز که  اکنون با مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور به عنوان مجری دولت الکترونیک در وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری همکاری دارد در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی و بین الملل مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور اظهار داشت : روزچهارشنبه ۱۳ تیر ماه در دانشگاه صنعتی امیر کبیر همایش مدیران توسعه مدیریت(مالی اداری) دانشگاه‌های کشور برگزار شده بود و  ما در حاشیه این همایش، میزی برپا کرده و خدمات خود را تشریح کردیم ، حتی از طرف وزارت علوم در این همایش اعلام شد که شرکت یوزکارت آمادگی ارائه و صدور کارت ارزی برای دانشگاهیان را دارد  و البته یک مجموعه دیگر را هم اعلام کردند.

وی افزود : دانشگاهیان می‌توانند در صورت تمایل به دریافت این نوع کارتهای اعتبار ارزی به سایت یوزکارت به آدرسwww.usecard.ir مراجعه کرده و بعد از ایجاد حساب کاربری و واریز وجه کارت مورد نظر که در گروه‌های مختلف ارزی صادر از ۲۵۰ یورو تا ۵۰ هزار یورو صادر می‌شود این کارتها را دریافت کنند.  به گفته وی این کارتها دارای لوگوی کارت اعتبار ارزی است و ۳۳ میلیون پایانه فروش در سراسر دنیا چه به صورت آنلاین چه به صورت حضوری به این کارتها سرویس می‌دهند.